X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
X סגירה
 

לימדו כיצד להיפטר ממחלות החורף

החורף הגיע ואיתו המחלות

החורף הגיע, זה הזמן להוריד את הבגדים הארוכים מהארון למעלה, להתכסות בשמיכת פוך מחממת עם כוס תה חם. לרוב האנשים חולים מספר פעמים במהלך החורף, הדבר אינדבדואלי בין אנשים שונים ותלוי בחוזק וותק של מערכת החיסון אך בעיקר תלוי בהיגיינה של אותו אדם והסביבה בה הוא חי.

ישנם מחלות חורף רבות, הנפוצות ביותר הם: כאב גרון, צינון, שיעול, כאבי שרירים ואפילו חום. רובכם אולי לא תדעו ששבוע לפני שאתם מתחילים להיות חולים אתם מדביקים אנשים אחרים בחיידקים והווירוסים שיושבים לכם על הריריות והצואה. והכל בגלל היגיינה!!

בכתבה הבאה נלמד אתכם כיצד להיות מוגנים ממחלות החורף, ואפילו כיצד לעזור לא להדביק את החברים או אנשים שעובדים איתכם.

להתעטש למרפק
להתעטש למרפק

להתעטש למרפק

זה כמעט בלתי אפשרי להסביר כמה חשוב להתעטש למרפק ולא לידיים. באזור האף והפה יש הרבה מאוד ריריות אשר עליהם מצויים חיידקים ווירוסים שמנסים לחדור לגוף, בגלל שהסביבה של הריריות לחה וחמה מקום זה הוא מקום מצויין להתרבות חיידקים (זה גם הגורם העיקרי לכאבי גרון והצטננות), כך כאשר אתם משתעלים, מתעטשים ומפהקים, הרבה מאוד מחיידקים נפלטים החוצה ועוברים דרך האוויר לאנשים אחרים.

כאשר אתם מתעטשים מפהקים או משתעלים לידיים אתם מעברים את החיידקים לכל מקום בו אתם נוגעים וכך מעברים את המחלות שלכם לאנשים נוספים, כמו החיידקים שאנשים אחרים שמשתעלים לידיים מעבירים לכם. כאשר מתעטשים משתעלים או מפהקים למרפק אתם מונעים העברה של חיידקים לאוויר וגם מונעים העברה לחפצים.
דרך אגב מעניין לדעת שלאחר עיטוש האוויר שהיה לכם בריאות מגיע 7 מטר קדימה, מלווה בריר עם חיידקים, וירוסים ומחלות שונות.

לשטוף ידיים

כמו שהסברנו, רבים מתעטשים ליד ולאחר מכן נוגעים בחפצים שונים אשר מכילים כמות גדולה של וירוסים ולכן חשוב לשטוף ידיים מדי חצי שעה. מעבר לכך 60 אחוז מהגברים אינם שוטפים ידיים לאחר יציאה מהשירותים, חשוב מאוד לשטוף ידיים לאחר יציאה מהשירותים על מנת למנוע העברת מחלות שעוברות דרך הצואה או בשפה רפואית מחלות פקואורליות

איך למנוע?

פשוט וקל שטפו ידיים, כך תמנעו העברת מחלות ותעזרו גם לכם וגם לסביבה

אוכלים חרא

כן כן, ממש כמו שזה נישמע ועם כל הגועל שבדבר, בממוצע אנו אוכלים בשנה בין 75 ל- 300 גרם צואה הכל תלוי ברמת ההיגיינה שלנו. כן מפתיע מאוד שאנו אוכלים בין "גוש" אחד לשתיים בחודש.

ברור שאתם רוצים להימנע מכך והדבר פשוט מאוד, ראשית לשטוף ידיים לאחר יציאה מהשירותים. כמו שהזכרנו 60 אחוז מהגברים אינם שוטפים ידיים. צואה שנכנסת בין הציפורניים, על הנייר טואלט (גם על המתקן), על קרש האסלה, ידית הדלת ועל כפתור הדחת המים.

חשוב להבין ששילשולים ובעיות רבות ומגוונות במערכת העיכול נובעים מחוסר היגיינה הפוגעת גם בכם וגם בסובבים אתכם. היגיינה היא חלק חשוב בשמירה על מניעת התפשטות מחלות. את חלקיקי הצואה תוכלו למצוא החל מעכברי מחשב, ידיות דלתות ועד מזלגות וסכינים בחדר האוכל.

אז אתם בטח שואלים איך להימנע?

הדבר פשוט מאוד ראשית לשטוף ידיים. לאחר מכן, להעביר ניקיון מדי יום בבית ומדי חצי שעה בשירותים ציבוריים ומקומות עבודה. לשמור על היגיינה אישית וגזירת ציפורניים (כמו גם לא לאכול את הליכלוכים שבין הציפורניים) והכי חשוב בזמן התפרצות שילשולים לא להתבייש לסגור תא שירותים רק לאנשים שמשלשלים.

לנקות טלפון סלולרי

נכון להיום מעל 70 אחוז מהאנשים משתמשים בסלולרי בזמן השהות בשירותיים. בזמן זה חיידקים רבים וחלקיקי צואה נשארים על הטלפון וכך חלקיקי הצואה יכולים לעבור גם לצלחת האוכל שלכם שאתם אוכלים את העוף בידיים.

כך גם בכל חפץ שאתם נוגעים יש חיידקים רבים אשר עוברים למסך הסלולרי שלכם, לא סתם אומרים שמסך הסלולרי מלוכלך בהרבה מאשר שירותים ציבוריים.

איך מונעים?

מדי יום מנקים את הטלפון הנייד בעזרת מטלית אלכוהול או כל חומר אחר אשר מיועד לניקוי הטלפון.

הסברה

קראתם את הכתבה...עכשיו תורכם להעביר את זה הלאה, אל חברים משפחה או כל אדם שבא במגע אתכם (אפילו לשתף את הכתבה בפייסבוק) הסבירו להם את חשיבות עקרונות שטיפת הידיים, ניקוי הטלפון מדי יום ועיטוש למרפק, על מנת לשמור עליכם ועל הסביבה שלכם וכך למנוע פגיעה בימי עבודה, פגיעה כספית והכי חשוב פגיעה בגופכם.

לסיום

בצוק איתן נהרגו כ- 67 חיילים ונפצעו כ- 1600 חיילים, אך לעומת זאת כמות החיילים שחלו במחלות שונות במהלך צוק איתן הגיע ל- 5000 אלף חיילים. כל זה בגלל הייגיינה לקויה הגורמת להעברת מחלות.

בידכם יש את האפשרות למנוע התפשטות והפצה של מגפות ומחלות שונות והכל תלוי בהיגיינה שלכם, בהסברה שלכם לאנשים נוספים והעלאת המודעות שלהם לנושא ובכך תוכלו לעזור לכם ולסביבה כולה.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר מאתיים חמישים ושתיים:
מזמינים וחוסכים