X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
X סגירה
 

שיטת הנקודות של שומרי משקל

שיטת הנקודות שכבשה את העולם

במאה העשרים ואחת נדמה שכולנו נמצאים בדיאטה תמידית. הפיתויים רבים מאי פעם וכך מצד שני גם הרצון לשמור על הבריאות, לחיות עד מאה ועשרים ואחת שנים ולהיות חתיכים וחטובים ממש כמו הדוגמנים מהפרסומות. מי שכבר עבר במהלך חייו דיאטה אחת או שניים, תמיד מנסה למצוא את הדיאטה הבאה שתהווה "תרופת פלא" ותקל על ההרזיה. אך למעשה אין פתרון פשוט, וכידוע כל דיאטה ושינוי בתזונה צריך גם להיות מלווה בפעילות גופנית. הליכה בפארק, אימון בחדר כושר או נסיעה על אופניים חשמליים או רגילים, תמיד מומלצים למען הבריאות והגיזרה. 
לאלו מכם שכבר עברו כמה דיאטות או למי שרוצה לנצל את הקיץ ולהשיל כמה קילוגרמים, יתכן ששיטת הנקודות לדיאטה תתאים לכם.

מהי שיטת הנקודות? 

שיטת הנקודות מוכרת במיוחד בזכות "שומרי משקל" המשתמשים בשיטה ומקדמים אותה. השיטה פועלת לפי רשימות מזון המשייכות נקודות לכל מאכל  על מנת שהאדם הנמצא בתהליך דיאטה יוכל להרכיב לעצמו את התזונה היומית הרצויה לפי מספר הנקודות שעליו לצרוך על מנת לרזות  או לשמור על המשקל.  כמות הנקודות שעל האדם לצרוך ביום תלויה בגילו, במינו ובמשקלו. הנקודה מחושבת בעזרת גודל המנה, השומן הרווי שהיא כוללת וכן הקלוריות שהיא מכילה. 

יתרונות השיטה 

היתרון הגדול של שיטת הנקודות הוא שניתן לאכול כל מאכל שאותו תחפצו לאכול, בתנאי שהאיזון היומי של מספר הנקודות שעליכם לצורך מתאזן. בניגוד לשיטות דיאטות אחרות המגבילות אכילת חלבונים, בשר או פחמימות, בשיטת הנקודות אין הגבלה על סוג האוכל, אבל מצד שני יש הקפדה על הכמות, כאשר ההיגיון העומד מאחורי השיטה הוא לאכול נכון גם מבחינת הרכב המזון.

יתרון נוסף הוא שהשיטה מקפידה על אכילת כל סוגי אבות המזון הנחוצים לקיומנו ובריאותנו כמו חלבונים, פירות, פחמימות, שומן וירקות. כך למעשה פועלת השיטה למניעה של פגיעה בבריאות שלעיתים נגרמת בשל דיאטות קיצוניות מסוגים שונים, שמשאירים את האדם חלש, עייף וסובל מחסכים תזונתיים. 
שיטת הנקודות היא דיאטה מאוזנת הדוגלת בירידה איטית והדרגתית ולא בשינוים קיצוניים. הדיאטה קלה ליישום מאחר והמשתמש בה יכול להמשיך לאכול את המאכלים אותם הוא אוהב ושאליהם התרגל במהלך השנים. 

חסרונות השיטה 

כמו כל דיאטה גם במקרה של שיטת הנקודות יש לזכור כי כל שינוי  תזונתי לא שווה כלום אם הוא לא מלווה בשינוי גופני. כדי לרזות עליכם לא רק להפחית את כמות האוכל שאתם אוכלים אלא גם לקום מהכורסה ולבצע פעילות גופנית. 
בנוסף, משום שהשיטה מאפשרת אכילה של כל מאכל, למעשה האדם לא עורך שינוי מהותי בתזונה שהוא מכניס לגופו. במקרים רבים דבר זה מהווה חיסרון מאחר וחלק מהמאכלים שהורגלנו לאכול במהלך חיינו ושאהובים עלינו אינם מאכלים בריאים ומפריעים למעשה להרזיה ולשמירה על המשקל. 

כן או לא 

אם אתם  מעוניינים בירידה מהירה במשקל, כנראה ששיטת הנקודות איננה בשבילכם. שיטת הנקודות מתבססת על ירידה הדרגתית ולכן תהיו זקוקים לסובלנות בכל הקשור לתוצאות. מצד שני זוהי אחת השיטות הבטוחות והבריאות ביותר, ויש לה הצלחות, כמו שיכולים להעיד אלפי המשתמשים ברחבי העולם.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר שלוש מאות שישים ותשע:
מזמינים וחוסכים